LEKARZ OKULISTA W OLSZTYNIE: DR N. MED. MARIA DOWGIRD, LEK. TOMASZ ŻEBROWSKI, LEK. BEATA SZAREJKO

DR N. MED. MARIA DOWGIRD

Specjalista chorób oczu, z doświadczeniem zawodowym i dorobkiem naukowym. Ponad 20 lat kierowała oddziałem okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, kształcąc młodych adeptów okulistyki. Przez kilka lat kadencji była konsultantem wojewódzkim ds. okulistyki i przewodniczącą Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Profesjonalizmowi i doświadczeniu dr n. med. Marii Dowgird towarzyszy innowacyjność w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, a także dbałość o wyposażenie gabinetu w najnowszą aparaturę. W swej pracy koncentruje się na schorzeniach związanych z chorobami siatkówki, AMD, jaskrą oraz na chirurgicznej blefaroplastyce powiek.

LEK. TOMASZ ŻEBROWSKI

Specjalista okulistyki, absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z pacjentem w poradni okulistycznej SP ZOZ MSWiA i 103 Szpitala Wojskowego w Olsztynie, w tym 7 lat pracy na oddziale okulistycznym, specjalizujący się m.in. w leczeniu jaskry i chorób siatkówki (AMD), dbający o ciągły rozwój oraz podnoszenie kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Lekarz-wolontariusz programu „Zdrowe oczy” skierowanego do sportowców Olimpiad Specjalnych.

LEK. BEATA SZAREJKO

Specjalista okulistyki, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Przez ostatnie 20 lat była związana z oddziałem okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, w tym 12 lat pełniąc funkcję zastępcy ordynatora. Specjalizuje się m. in. w leczeniu jaskry i chorób siatkówki.

LEK. MARTA CHAMERSKA

Profesjonalnie zajmuje się dziedziną medycyny estetycznej, w szczególności okolicą twarzy. Specjalnością Pani Doktor jest plastyka powiek, a główne motto to ciągłe poszerzanie wiedzy i indywidualne podejście do pacjenta.